Wybielanie zębów w gabinecie z użyciem lampy jest obecnie najskuteczniejszą na świecie metodą  wybielania zębów. W metodzie tej, według najnowszych standardów,  wykorzystujemy w pełni bezpieczny środek, jakim jest 6% nadtlenek wodoru (HP), który jest zgodny z najnowszymi wymogami UE odnośnie stężenia preparatów stosowanych do wybielania.

Wraz z wejściem w życie nowej dyrektywy zmianie uległ również protokół zabiegowy kuracji wybielania. Do tej pory można było  stosować w gabinecie wysokoprocentowe preparaty 36-38%, jednak często po zabiegu lub nawet w trakcie pojawiały się różne powikłania (np. podrażnienie dziąseł lub śluzówki, nadwrażliwość). Obecne przepisy zabraniają stosowania wysokich stężeń preparatów wybielających, czy w takim razie wybielanie to jest równie skuteczne? Pełna kuracja musi składać się  z czterech 15 minutowych sesji, w czasie których żel wybielający jest nakładany na powierzchnie wargowe zębów, po wcześniejszym zabezpieczeniu dziąseł. Cały zabieg trwa około 2 godzin. W celu wzmocnienia efektu, zaleca się dodatkowo wykonanie specjalnych nakładek do wybielania i stosowanie środka wybielającego w domu jeszcze przez 2-3 noce po zabiegu.

Takie rozwiązanie, pomimo znacznego obniżenia stężenia preparatu, pozwala zagwarantować efekt wybielania, którego oczekujecie. A dodatkowo macie pewność, że cały proces będzie bezpieczny dla zębów, bezbolesny i pozostawi trwały efekt. Po zastosowaniu pełnej procedury wybielania uzyskujemy rozjaśnienie koloru zębów od 1 do nawet 4 tonów! Po zakończonym procesie wybielania zalecamy pacjentom tzw. „białą dietę”, czyli zakaz spożywania barwiących pokarmów przez co najmniej 2-3 doby.

dr Paulina Wąsowska