Uwzględniając liczne prośby naszych pacjentów wprowadziliśmy zupełnie nową usługę do katalogu specjalistycznych świadczeń medycznych:

LECZENIE STOMATOLOGICZNE dzieci i dorosłych w NARKOZIE

Dla kogo?

Zabiegi polecamy pacjentom szczególnie wrażliwym. Jest to metoda niezwykle skuteczna w przypadku dzieci, które odczuwają paniczny lęk przed stomatologiem. Leczenie nie naraża dziecka na traumę, a dzięki narkozie stomatolog jest w stanie kompleksowo wyleczyć kilka ubytków. Narkoza jest także wskazana przy leczeniu osób niepełnosprawnych.

Jak wygląda leczenie?

Każde leczenie poprzedzone jest szczegółową konsultacją z lekarzem anestezjologiem. Na podstawie dokładnego wywiadu medycznego lekarz decyduje o kwalifikacji do zabiegu.

Podczas całego procesu leczenia stomatologicznego pacjent jest pod stałą opieką zespołu anestezjologicznego (lekarza anestezjologa oraz pielęgniarki anestezjologicznej). Sam zabieg w narkozie może trwać nawet do kilku godzin. Po zabiegu pacjentowi powinna towarzyszyć osoba bliska, ponieważ odzyskanie pełnej sprawności następuje po około 2 godzinach.

Zabiegi wykonuje doświadczony lekarz anestezjolog: dr Tomasz Kubik 

lek. med. Tomasz Kubik
specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie w 1998 roku. Od skończenia studiów zatrudniony w Centralnym Szpitalu Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (dawniej Akademii Medycznej) w II Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii, gdzie po 6 latach uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.

Przez kilkanaście lat nabywał doświadczeń zawodowych w znieczulaniu dorosłych i dzieci odbywając różne staże specjalizacyjne i certyfikowane kursy w Polsce i Europie. Wciąż kontynuuje pracę w szpitalu klinicznym, znieczulając pacjentów do dużych zabiegów operacyjnych w chirurgii ogólnej, onkologicznej, naczyniowej i transplantacyjnej, także w neurochirurgii i laryngologii.

Prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami i młodymi lekarzami. Przez wiele lat udzielał pomocy w zespołach reanimacyjnych pogotowia ratunkowego i szpitalnym oddziale ratunkowym.

Od 2004 roku samodzielnie rozwija własną, specjalistyczną praktykę lekarską w anestezjologii. Znieczula pacjentów w kilkudziesięciu renomowanych klinikach stomatologicznych aglomeracji warszawskiej, współpracuje także z klinikami urologicznymi i plastycznymi.

Doktor Kubik swój zespół anestezjologiczny dobierał, jak twierdzi, długo i starannie, zwracając szczególną uwagę na zaangażowanie, doświadczenie i predyspozycje psychologiczne do pracy w prywatnej praktyce. Zdobywana przez lata wiedza i doświadczenie pozwoliły wypracować najlepszy sposób przeprowadzenia znieczulenia ogólnego – specjalnie dobrany do warunków ambulatoryjnych, kiedy tylko narkoza daje możliwość skutecznego leczenia. Tym samym oferuje Państwu bezpieczne znieczulenie ogólne, stosując nowoczesne metody anestezjologiczne i kompaktowy sprzęt spełniający odpowiednie standardy, który dziś wykorzystuje się do pracy w gabinecie.

Medycyna potrafi zwykle w pełni pokonać ból związany z wykonywanymi zabiegami, ale opanowywanie lęku pacjentów nadal stanowi istotny problem, szczególnie u dzieci. Często jest przyczyną niepowodzenia całej planowanej terapii. Pacjent ma pełne prawo do nowoczesnego leczenia stomatologicznego bez bólu i niepotrzebnego stresu.

Zapraszamy do zapisów