Nie od dziś wiadomo, że piękny i zdrowy uśmiech to najlepsza i najskuteczniejsza wizytówka człowieka. Dzięki możliwościom nowoczesnej stomatologii, realizacja najskrytszych marzeń o atrakcyjnym  wyglądzie naszych zębów staje się dużo prostsza i przewidywalna.

Opracowany w Brazylii system Digital Smile Design (DSD) to wszechstronne narzędzie do planowania pełnego leczenia stomatologicznego, pozwalające przywrócić estetykę uśmiechu, indywidualnie dopasowaną do twarzy     i mimiki pacjenta, w oparciu o prawidłowe funkcjonowanie i zdrowie całego narządu żucia. Tak jak kiedyś architekci projektując budynek, korzystali z ołówka, linijki, papieru kreślarskiego i analogowych obliczeń, dziś używają programów komputerowych i aplikacji, tak i w przypadku planowania leczenia stomatologicznego zamiast klasycznych wycisków, modeli gipsowych, woskowych makiet przyszłego zgryzu posługujemy się specjalnym oprogramowaniem cyfrowym.

Do uzyskania cyfrowego modelu idealnego dla danego pacjenta uśmiechu, wykonujemy cyfrowy skan uzębienia, badanie tomografii komputerowej obu szczęk oraz komplet zdjęć fotograficznych i krótki film video, pokazujący mimikę twarzy pacjenta, rozkład oczu, nosa, warg i inne parametry, wpływające na estetyczny odbiór twarzy pacjenta. Już w gabinecie, możemy pokazać pacjentowi możliwości systemu, wykonując szybką symulację nowego uśmiechu za pomocą specjalnej aplikacji na tablecie. Najczęściej efekty są piorunujące.

Mając cyfrowy projekt przyszłego zgryzu, wykonujemy fizyczny model, drukując go w drukarce 3d, na miejscu w klinice. Dzięki temu, możemy przenieść naszą wizualizację z ekranu komputera do ust pacjenta. Prościej rzecz ujmując, pacjent na własnych zębach może sprawdzić docelowy zgryz.

Taka symulacja (tzw. Mockup) to doskonałe narzędzie komunikacyjne, umożliwiające jeszcze lepsze zrozumienie potrzeb i oczekiwań pacjenta.

To co otrzymuje pacjent w ramach DSD, to wizualizacja nowego, indywidualnie dopasowanego uśmiechu z pełnym planem leczenia stomatologicznego, prowadzącego do osiągnięcia zaplanowanego efektu końcowego w formie prezentacji multimedialnej.

Więcej informacji możecie Państwo uzyskać zapisując się na konsultację.  Proszę pamiętać, że warunkiem estetyki jest zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie.

Chcesz wydobyć pełen potencjał piękna swojej twarzy? Zapraszamy!

Lek.dent. Adrian Jurek