Instagram

BEST DENT – Implantologia Straumann

Czym są implanty zębów?

Implanty zębów to prawdziwy przełom we współczesnej stomatologii. Są to tytanowe wszczepy, wprowadzane do kości szczęki lub do żuchwy, które znakomicie imitują prawdziwy korzeń. Następnie na śrubę nakładana jest korona protetyczna, która wraz z wszczepem stanowi kompletną rekonstrukcję. W powszechnej opinii, za implanty zębów uważa się całe zęby (wszczep śródkostny i koronę protetyczną) co nie jest zgodne z fachową wiedzą stomatologiczną.

Jak wygląda leczenie implantologiczne?

Leczenie implantologiczne podzielić można na:

  • część chirurgiczną,
  • część protetyczną.

Podczas tej pierwszej implanty zębów wprowadzane są do kości. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Po upływie około 3-6 miesięcy, niezbędnych na osteointegrację, czyli zespolenie się kości z powierzchnią implantu, przeprowadzana jest część protetyczna, polegająca na założeniu korony zęba.

Dlaczego implanty zębów?

Najważniejszą cechą implantów jest ich trwałość oraz komfort użytkowania. Mogą Państwo zapomnieć o tradycyjnych, niewygodnych protezach oraz innych wypełnieniach protetycznych. Implanty zębów to zupełnie nowa jakość usług stomatologicznych, która pozwoli się Państwo cieszyć swoim nowym, pięknym uśmiechem. Atutem tej metody jest także bezpieczeństwo. Śruby wykonywane są z biokompatybilnego, tolerowanego przez organizm tytanu, dlatego odsetek odrzuceń wszczepu, kształtuje się w granicach zaledwie 1-1,5%.